El-Hac MUZAFFER OZAK EFENDİ’NİN “İRŞAD” ADLI ESERİNDEN BİR DUA

… LİSANINI ZİKR-İ İLAHİ İLE SÜSLE.. DAİMA TEVHİD EYLE.. NEFSİNİ VE İNSANLARI İYİLİĞE, İYMANA, ALLAHÜ TELALA’YA TA’ATE SEVKEYLE.. İYİLİK YAPAMIYORSAN, HİÇ OLMAZSA FENALIK DA YAPMA.. GÜZEL KONUŞAMIYORSAN, HİÇ DEĞİLSE ÇİRKİN VE KÖTÜ SÖZLER DE SÖYLEME VE SUS.. NEFSİNİ İSLAH EDEMEDİNSE, EVLATLARINI VE AİLENİ İSLAH EYLE.. BUNU YAPABİLİRSEN, YANAN MUMA BENZERSİN.. KENDİN YANAR VE ERİRSİN AMMA, ETRAFINDAKİLER IŞIĞINDAN FAYDALANIRLAR. BÜTÜN BUNLAR, ALLAHÜ TEALA’NIN İSTEMESİ, DİLEMESİ İLE OLUR, ONUN TEVFİKİNE BAĞLIDIR. ONUN İÇİN, HEP ALLAH İLE OL, ONDAN İSTE.. HER HAYRI, HER GÜZELLİĞİ, HER İYİLİĞİ ONDAN BİL.. HER ŞERRİ, HER ÇİRKİNLİĞİ VE KÖTÜLÜĞÜ DE KENDİNDEN BİL.. YÜZ BİN GÜNAH ETSEN BİLE, ALLAHÜ TEALA’DAN ÜMİDİNİ KESME.. O RAHİYMDİR, O KERİMDİR, O AFUV, O GAFUR, O SETTAR, O GAFFARDIR. YOLCULUK GÜNÜN YAKINDIR. CANSIZ AT, ERGEÇ KAPIYA GELECEKTİR.

… BUNU UNUTMA!. HAZIRLIĞINI BUNA GÖRE YAP.. BERABERİNDE GÖTÜRECEKLERİN HAZIR BULUNSUN.. İLLE İYMAN, İLLE İYMAN.. İYMANIN KEMALİ, RESÜL-İ EKREM SALLALLAHU ALEYHİ VE SELLEM EFENDİMİZİ, HER ŞEYİNDEN ZİYADE SEVMEKTİR. ONU HER ŞEYDEN ZİYADE SEVMEDİKÇE BU KEMALE VE MAKAMA ERİŞEMEZSİN.. KENDİNİ, MÜMKÜN OLABİLDİĞİ KADAR ONA BENZETMEYE ÇALIŞ, ONUN SURETİNE VE ONUN SİYRETİNE UY.. SEVEN, SEVDİĞİNİN YOLUNDAN, ONUN İZİNDEN GİDER.

EY YERLERİ ALTIMIZA DÖŞEYEN VE GÖKLERİ ÜSTÜMÜZE REF’EYLEYEN ALLAH.. BİZİ, HABİBİNDEN AYIRMA.. DAİMA RİZANDA BULUNAN ZÜMRE-İ SALİHİYNE İLHAK EYLE.. BURADA, HABİBİNE ÜMMET ETMEK ŞEREF VE SAADETİNİ MÜYESSER KILDIĞIN GİBİ, YARIN KIYAMET GÜNÜNDE RAHMETEN LİL’ALEMİYN OLAN HABİBİN CİVARINDA İSKAN EYLE.. BİZLERİ, TA’ATINA MAHKUM EYLE.. BİZLERE TA’ATİNDEN ZEVK VER.. TA’AT E MAĞRUR ETME.. MÜ’MİN OLARAK YAŞAT VE MÜ’MİN OLARAK ÖLDÜR.. SALİHLERE İLHAK EYLE.. EL EL İLE, AYAK AYAKLA, BÜTÜN AZALARIMIZ BİRBİRİYLE VEDA EDEREK EL-FİRAK DEDİKLERİNDE, ECEL YASTIĞINDA BAŞIMIZ, GÖZÜMÜZDEN AKAN HASRET YAŞIMIZ. DOKTORLAR BİRBİRLERİNE BAKIP HAYAT ÜMİDİ KALMADI DEDİKLERİNDE, ÖLÜM EMMARELERİ BELİRDİĞİNDE BİZLERİ KORKUTMA.. O MÜHLİK ANDA RAHMET MELEKLERİNİN GÜLE GÜLE DEDİKLERİNİ DUYUR DA, ÖLÜM ACILARINI DUYURMA.. KABİR KORKUSU GÖSTERME.. MAHŞER GÜNÜ, ENBİYA VE EVLİYA HUZURUNDA, EHL-İ İYMAN ÖNÜNDE İRTİKAP ETTİĞİMİZ SUÇLARI ORTAYA ÇIKARARAK EHL-İ NARI BİZLERE GÜLDÜRME.. BİZLERİ NARINA KOYUP YAKMA.. KAFİRLERİN VE DİNSİZLERİN: (SEN İYMAN ETTİN, NAMAZ KILDIN, ORUÇ TUTTUN, ZEKAT VERDİN, HAC ETTİN DE, YİNE AZAPTAN KURTULAMADIN MI? NEDEN SEN DE BİZİM GİBİ NARDASIN?..) SÖZLERİNİ BİZLERE DUYURMA.. BİZLERE, ADALETİNLE DEĞİL, AFFINLA MUAMELE EYLE.. MECCANEN YARATTIĞIN GİBİ, MECCANEN CENNETİNE İTHAL EYLE.. FİRDEVS-İ A’LADA OL MUSTAFAYI PÜR VEFAYA VE SAHİBİ SAFAYA KOMŞU EYLE.. HÜKÜMET-İ CUMHURİYEMİZİ, DİN-İ İSLAMA VE EHL-İYMANA HADİM EYLE.. TÜRK BÜYÜKLERİNİN VE TÜRK MÜNEVVERLERİNİN KALPLERİNİ NUR-U KUR’AN VE TEVHİD-İ SÜBHAN İLE PÜR-NUR VE MA’MUR EYLE.. ASİ EHL-İ İSLAMI İSLAH VE AFFEYLE.. ORDULARIMIZI DAİMA MANSUR VE MUZAFFER DÜŞMANLARIMIZI HER ZAMAN PERİŞAN VE MUZMAHİL EYLE..

YA RABBİ.. YAZDIRMA KUDRETİ BAHŞETTİĞİN BU RİSALECİĞİ, İND-İ İLAHİNDE VE İND-İ RESÜLDE MERGUP VE MAKBUL EYLE… OKUYANLARI, OKUTANLARI VE DİNLEYENLERİ İKİ CİHANDA AZİZ EYLE. KIYAMETİN ŞİDDET VE DEHŞETİNDEN KORU. OKUDUKLARI İLE AMEL ETMEĞİ, İHLAS ÜZERE BULUNMAĞI NASİB VE MÜYESSER EYLE.. RİZAYI İLAHİYYENE MUHALİF BİR BEYANIMIZ VE İFADEMİZ OLMUŞSA,, KASDEN OLMADIĞI SENCE MALÜM BULUNDUĞUNDAN AFFEYLE.. UMULAN VE BEKLENEN TESİRİ HALK EYLE.. Bİ-HÜRMETİ SEYYİD-İL MÜRSELİYN VE ALİHİM ECMA’İYN EL-FATİHA..

EL-HAC
MUZAFFER OZAK

Reklamlar
İlm-i Ledün Yazıları kategorisinde yayınlandı. El-Hac MUZAFFER OZAK EFENDİ’NİN “İRŞAD” ADLI ESERİNDEN BİR DUA için yorumlar kapalı
%d blogcu bunu beğendi: