29 cemaziyelevvel

Nur 35.Ayet: Allah, göklerin ve yerin nûrudur. O´nun nûrunun temsili, içinde lamba bulunan bir kandillik gibidir. O lamba kristal bir fanus içindedir; o fanus da sanki inciye benzer bir yıldız gibidir ki, doğuya da, batıya da nisbet edilemeyen mübarek bir ağaçtan, yani zeytinden (çıkan yağdan) tutuşturulur. Onun yağı, neredeyse, kendisine ateş değmese dahi ışık verir. (Bu,) nûr üstüne nûrdur. Allah dilediği kimseyi nûruna eriştirir. Allah insanlara (işte böyle) temsiller getirir. Allah her şeyi bilir.

Hadis-i Şerifte Buyuruldu ki:

Şu ayet indiği zaman, (mealen): “Sana bu ilim geldikten sonra, kim seninle bu hususta mücadele edecek olursa de ki: “Gelin, çocuklarımızı ve çocuklarınızı, kadınlarımızı ve kadınlarınızı, kendinizi ve kendimizi çağırıp toplanalım, sonra niyaz edelim ki, Allah’ın laneti yalancılar üzerine olsun!” (Al-i İmran 61), Resulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) Ali’yi, Fatıma’yı, Hasan ve Hüseyn Radıyallahu Anh’i çağırdı ve: “Allah’ım, bunlar da benim ehlim (ailem)” buyurdu.

Kaynak : Tirmizi, Tefsir, Al-i İmran (3002)

Al-i İmran 61.Ayet: Sana bu ilim geldikten sonra seninle bu konuda çekişenlere de ki: Geliniz, sizler ve bizler de dahil olmak üzere, siz kendi çocuklarınızı biz de kendi çocuklarımızı, siz kendi kadınlarınızı, biz de kendi kadınlarımızı çağıralım, sonra da dua edelim de Allah´tan yalancılar üzerine lânet dileyelim.

Evlatlarım Peygamberlerimiz Aleyhimüsselam ve Ehli Beyti Rasûlullah insanlık için nurdur ışıkdır.onların nurlu ışıklı yollarında yürümeye devam.vesselam
Muhammed sıddık haşimi hz

....... kategorisinde yayınlandı. 29 cemaziyelevvel için yorumlar kapalı
%d blogcu bunu beğendi: